Główna Wyniki konkursu matematycznego Alfik 2018

alfik

W konkursie brało udział 61 167 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski, w tym 61 uczestników było z naszej szkoły. W kategorii klas pierwszych najlepszy okazał się Adam Giżyński z klasy 1 A, który jednocześnie zajął 3 miejsce w województwie i 247 miejsce w kraju ( na 1895 uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych). Bardzo dobre wyniki w tej kategorii wywalczyli również Jakub Kowalewski z 1 A ( 6 w województwie) i Hanna Kempisty z klasy 1C ( 15 w województwie).
W kategorii klas drugich najlepsza w szkole okazała się Michalina Bartoszewicz z klasy 2A zajmując 7 miejsce w województwie i 358 w kraju ( na 1437 startujących). Miejsca 8 i 9 w województwie zajęły odpowiednio Ewelina Chrzanowska i Anna Sołtys z klasy 2C.
Wśród uczniów klas trzecich pierwsze miejsce zdobył Maciej Stępień z klasy 3 C i jest na miejscu 2 w klasyfikacji wojewódzkiej. Katarzyna Szkraba oraz Natalia Surdykowska z tej samej klasy w tej kategorii uplasowały się na miejscu 3 w województwie.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy podjęcia wyzwania i dobrych wyników w skali całego kraju.

Koordynator konkursu Danuta Witanowska