Główna Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć - Georges Bernanos

received 3154736074552132Przez dwa dni trwała w mieście tradycyjna kwesta żonkilowa. Akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej ,,Pola Nadziei''- jej znakiem jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei.

Szkolne Koło Caritas im. św. Jadwigi Królowej przy Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku po raz pierwszy włączyło się w zbiórkę, której inicjatorem jest Fundacja ,, Pomóż Im'' na rzecz dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję, w szczególności nieocenionym Paniom ze Stowarzyszenia Kobiet z problemami Onkologicznymi Amazonki w Ełku, naszym drogim wolontariuszom i mieszkańcom, którzy po raz kolejny okazali wielkie serca. Mam nadzieję, że kampania żonkilowa nie tylko przypomniała o chorych dzieciach w hospicjach, ale równocześnie sprawiła, że radosny, żółty powiew wiosny zagościł w Ełku.
Zebrane środki pieniężne przeznaczone będą na realizację projektu budowy domu opieki wyręczającej, służącym do czasowego odciążenia rodziny w opiece nad długotrwale i nieuleczalnie chorym dzieckiem.
Hanna Gutowska, opiekun Szkolnego Koła Caritas
przy Zespole Szkół nr 2 w Ełku