Główna Dzieło ,, Adopcja Serca'' trwa...

,,Wszystko, co uczyniliście jednemu

z tych braci moich najmniejszych,

Mnieście uczynili''

Mt 25, 40

fot. s. B.Pillar 2019r.jpg

fot. s. B. Pillar 2019r.jpgW okresie Wielkiego Postu, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, prowadzili na terenie szkoły zbiórkę artykułów żywnościowych, przemysłowych i innych na rzecz dzieci z Kamerunu. Dzięki życzliwości i otwartości dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów udało się zgromadzić produkty pierwszej potrzeby i wysłać paczkę na ręce s. Barbary Pillar, misjonarki pracującej wśród najuboższych dzieci w dalekim Doume na wschodzie Kamerunu.

W podziękowaniu otrzymaliśmy list od rodziców Ivana - dziecka, które otoczyliśmy pomocą w ramach dzieła ,, Adopcja Serca''. Dzięki Wam, nasz syn może chodzić do szkoły - pisze mama i dodaje- niech Bóg to wynagrodzi  Wam stokrotnie.

Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za ofiarność, zaangażowanie i wsparcie w przygotowaniu i wysyłce darów serca dzieciom z dalekiej Afryki.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas

im. św. Jadwigi Królowej przy Zespole Szkół nr 2 w Ełku