Główna Wolontariusze Białego pomagają chorym dzieciom

20190518 093641Jesienią 2019 roku nawiązaliśmy współpracę z Fundacją ,, Pomóż Im'' na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku, tym samym włączyliśmy się w Kampanię ,,Pola Nadziei''.
Sobota, 18 maja minęła pod znakiem żółtego żonkila, który uznawany jest za międzynarodowy symbol nadziei. Po raz kolejny kwestowaliśmy w Galerii ,, Brama Mazur'' korzystając z pomocy, wparcia i życzliwości cudownych Pań ze Stowarzyszenia Kobiet z problemami Onkologicznymi Amazonki w Ełku. Pozyskane fundusze w całości zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Domowego Hospicjum dla dzieci prowadzonego przez fundację. Podjęta akcja jest znakiem otwartości a jednocześnie wrażliwości uczniów naszej szkoły na potrzeby drugiego człowieka a zwłaszcza cierpiących dzieci.
Działanie odbyło się w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ ,, Przeżyjcie swoje życie'', którego partnerem jest Caritas Diecezji Ełckiej.
Hanna Gutowska
opiekun Szkolnego Koła Caritas