Główna W dniach 25-27 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.

djo1W ramach obchodów grupa anglistów przygotowała dla uczniów wiele atrakcji.

djo2Pierwszego i trzeciego dnia obchodów w czytelni naszej szkoły odbył się turniej międzyklasowy, w którym rywalizowały ze sobą wszystkie klasy drugie. Podczas turnieju uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością idiomów, umiejętnością tłumaczenia przysłów angielskich, umiejętnością poprawnej wymowy łamańców językowych, a także mogli sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą wielu języków europejskich. Dużo śmiechu wywołało odgadywanie haseł przy popularnej konkurencji pod nazwą kalambury. Najlepiej w tych zmaganiach poradziły sobie klasy 2D, 2B1 i 2A, które nagrodzono słodkościami i dniem bez pytania.

djo3Klasy 1 również zaangażowały się w obchody Europejskiego Dnia Języków przygotowując plakaty ilustrujące wcześniej wylosowane przez nich idiomy i przysłowia w języku angielskim. Wyróżnione prace zostały nagrodzone, a najlepszą kreatywnością wykazały się uczennice klasy 1D LO4 Weronika Łuba i Julia Ramotowska.

djo4Podczas tegorocznych obchodów na długiej przerwie można było posilić się przekąskami ,typowymi dla różnych krajów europejskich, na specjalnie przygotowanych przez uczniów stanowiskach.

djo5Na zakończenie obchodów na sali gimnastycznej szkoły, przy czynnym udziale naszych uczniów udało nam się stworzyć żywe hasło dnia: Europejski Dzień Języków

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na Dzień Języków 2020!djo6