Główna Sukces naszych uczniów w konkursie o życiu i twórczości Stanisława Moniuszko

"Wygraj i zostań aktorem w spektaklu operowym Straszny Dwór. Sprawdź, co wiesz o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki "- pod takim hasłem odbył się wojewódzki konkurs o tym wielkim, polskim kompozytorze. Miał on miejsce w Sali Koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Drużyna z naszej szkoły zajęła w nim III miejsce.
Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy 2d w składzie: Julia Mazur, Zuzanna Kunda i Mateusz Duba.
Uczniowie przygotowali grę komputerową o życiu kompozytora a jej docenienie przez komisję konkursową zapewniło zespołowi udział w kolejnym etapie turnieju. W skład jury weszła prawnuczka kompozytora -Pani Elżbieta Janowska-Moniuszko, co było dodatkową atrakcją tego przedświątecznego spotkania z muzyką.
Zacięta rywalizacja z uczniami szkół muzycznych z Polski północno-wschodniej i dorosłymi melomanami z całego województwa pokazała, jak podkreślali organizatorzy, świetne przygotowanie naszych uczniów, doskonałą znajomością muzyki kompozytora i jego biografii.
Serdecznie gratulujemy naszym laureatom!