Główna Dzień Języków Obcych

DSC 1092

Dnia 4 października 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym roku obchody te zostały przesunięte z września na październik, gdyż zbiegło się to z wizytą przedstawicieli krajów partnerskich, Grecji, Rumunii i Włoch, które razem z naszą szkołą będą realizować program Vivez Votre Vie w ramach programu ERASMUS +. Świętowanie zaczęliśmy od konkursu. Polegał on na tym, że każda klasa miała przebrać się w strój charakterystyczny dla kraju, który wcześniej wylosowała. Komisja konkursowa wybrała klasy, które zaprezentowały się w najciekawszy sposób. Zwycięzcami zostały następujące klasy: 1e ( Argentyna); 2ae ( Rosja ), 2b2 ( Meksyk ); 3 d ( Arabia Saudyjska ), 3b ( Wielka Brytania )
Tego dnia na długiej przerwie uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany również przez naszą młodzież. Na szkolnym korytarzu przygotowane zostały stanowiska, reprezentujące takie kraje jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy oraz Rosja. Można było spróbować dań, typowych dla tychże krajów.
Następnego dnia, 5 października, w czytelni szkolnej odbył się koncert, na który zostali zaproszeni nasi goście i uczniowie. Nasi szkolni artyści śpiewali i recytowali wiersze w języku polskim, francuskim, angielskim i rosyjskim. Owacjom na stojąco nie było końca!