Instagram-iconpicasa_btn facebook_btn yt_btn

Główna Młodzi o i dla Niepodległej

1.Dla NiepodległejUczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego uroczyście świętowali 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 9. Listopada wpisali się w narodowe i lokalne obchody tego wydarzenia.
Podczas uroczystej akademii społeczność szkolna odśpiewała hymny państwowy i szkolny. Następnie w programie słowno - muzycznym przygotowanej przez uczniów i polonistów przypomniano polskie drogi do niepodległości. Następnie ogłoszono wyniki szkolnego Konkursu na opracowanie trasy i folderu reklamującego wycieczkę po miejscach pamięci, którego organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa" :


1. MIEJSCE – Szymon Śliwowski z kl. IID
1. Akademia2. MIEJSCE – Jakub Kłosek z kl.II AE

WYRÓŻNIENIE –Paulina Truszkowska z kl. IIAE
Następnie wszyscy obejrzeli rewelacyjny spektakl "Wesele" S. Wyspiańskiego. Ten trudny, ale niezwykle ważny dla sprawy narodowej dramat, zyskał nowe - "młode" oblicze. Młodzież przygotowała jego swobodną inscenizację, taką, która trafiła do współczesnego odbiorcy - żywą, dynamiczną, świeżą, zrozumiałą.
Konkurs, wystawa tematyczna i spektakl były częścią projektu Młodzi o i dla Niepodległej współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Ełk i Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa".
Małgorzata Ladzińska,
prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa".

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media