Instagram-iconpicasa_btn facebook_btn yt_btn

Główna Białego spotkania ze sztuką

imageParSHUM002Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku wzięli udział warsztatach teatralnych realizowanych przez Centrum Oświatowo Dydaktyczne Diecezji Ełckiej w Ełku w ramach projektu STOLICA MAZUR – STOLICĄ KULTURY NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ. PRZYSTANEK SZTUKA

Na spotkaniu 8 października 2018 r., ze znanym polskim reżyserem Krzysztofem Langiem, uczniowie klas pierwszych poznali strukturę opowiadania filmowego i dowiedzieli się, jak pisze się scenariusz filmowy. Wiele radości sprawiły im zajęcia praktyczne, na których młodzi ludzie pod okiem artysty, pracowali nad scenkami filmowymi i uczyli się samodzielnie komponować kadry za pomocą planów filmowych. Udając aktorów i reżyserów, mogli się poczuć jak na prawdziwym planie filmowym !


Kolejne,16 listopada 2018 z młodą i utalentowaną aktorką – Katarzyną Zawadzką, miało formę warsztatu dykcyjno-antystresowy, którego ideą było „wyrażenie siebie bez stresu dla Niepodległej", nawiązanie do wydarzeń niepodległościowych, zdobycie wiedzy na temat języka polskiego i jego przemian na przestrzeni 100 lat.

imageParSHUM001
Spotkanie warsztatowe rozpoczął monodram „ Z pamiętników młodej mężatki' Gabrieli Zapolskiej, po którym aktorka podjęła rozmowę na temat uniwersalnych wartości, relacji międzyludzkich i roli komunikacji. Następnie omówiła problemy związane z wystąpieniami publicznymi i towarzyszącym im stresie. Przeprowadziła różne ćwiczenia służące budowaniu pewności siebie podczas wystąpień publicznych, opanowaniu stresu, kreatywności formułowaniu wypowiedzi jasno, wyraźnie, z dbałością o poprawną dykcję i artykulację. Podobnie jak w poprzednio zdobywanie nowych umiejętności, w tym podstawowych umiejętności aktorskich, kiedy praktycznie musieli zaprezentować się przed obecnymi na warsztatach uczestnikami, przysporzyło uczniom wiele radości. Ponadto – Można się było wiele nauczyć-mówił Jakub Kamiński z klasy IC.
Małgorzata Ladzińska, Beata Skowysz, opiekunowie

imageParSHUM005© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media