Instagram-iconpicasa_btn facebook_btn yt_btn

JoomJComments

We are not in JoomGallery Ambit
Główna Jubileusz 50-Lecia Szkoły

50 Lat Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego

Jubileusz Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku 

 

Drodzy Absolwenci,

Rodzice,
Uczniowie,
Przyjaciele i Partnerzy szkoły,
Państwo, w których sercu i pamięci zapisaliśmy się,

to wyjątkowy zaszczyt, ale też ogromna radość móc poinformować wszystkich Państwa, że 28 lutego 2020 będziemy uroczyście obchodzić Jubileusz

50-lecia istnienia Zespołu Szkół nr im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ełku,
25-lecia Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila  Baczyńskiego
15-lecia działalności Szkolnego Koła Caritas.

Dla nas wszystkich to szczególna okazja, by dać świadectwo czasom, ludziom, sprawom.

Pragniemy przywołać okoliczności, w jakich powstawała szkoła, jak się zmieniała na tle burzliwej, trudnej, ale i pięknej historii kraju, regionu, powiatu, miasta, przywołać ludzi, którzy kształtowali ideały, wartości, dziś przez nas, ich spadkobierców, podtrzymywane.
Pragniemy przywołać obrazy z życia szkoły, z naszego wspólnego życia, codzienne trudy, ale także sukcesy, smutki i radości.
Pragniemy zatrzymać się, by przypomnieć jednym, uświadomić innym, że wszyscy na różnych etapach istnienia naszej szkoły byliśmy i jesteśmy współtwórcami jej wyjątkowej historii i zawsze będziemy częścią jej społeczności.
Uznaliśmy, że najlepiej oddadzą to słowa: „...wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad"( Paulo Coelho), dlatego stały się mottem podjętych działań Jubileuszowych.

Zapraszamy do śledzenia strony internetowej szkoły . Sukcesywnie będziemy zamieszczać informacje, zdjęcia, filmy, materiały dokumentujące życie szkoły na przestrzeni tych pięćdziesięciu lat. Zachęcamy Państwa do włączenia się w tworzenie tej wirtualnej monografii. Wszelkie informacje można wysyłać na adres mailowy szkoły  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

 

Rok szkolny 2008/2009- zamykający 40 –lecie istnienia szkoły tylko potwierdził, jaką jest kuźnią talentów. Co zapamiętaliśmy? Aleksander Kuczkowski został laureatem Eliminacji Centralnych XL Olimpiady Języka rosyjskiego, Paulina Ołdak zakwalifikowała się do etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Olsztynie, Katarzyna Dolnicka zdobyła mandat posła na XV sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Inne sukcesy to: I miejsce – Piotra Piątkowskiego, II miejsce – Patrycji Szczodruch na III Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. „Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny" z cyklu imprez „ Cudze chwalicie, swego nie znacie..."; I miejsce – Piotra Piątkowskiego na VII Okręgowym Konkursie Recytatorskim pt. Poeci Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny" z cyklu imprez „ Cudze chwalicie, swego nie znacie, wyróżnienie na XV Konkursie Piosenki Religijnej „Cecyliada 2008" w Ełku w kategorii Soliści – gimnazjum i liceum dla Urszula Jaczewskiej, I miejsce Urszuli Łask i III miejsce- Maksymiliana Salskiego na V Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym Literackie Kreacje organizowanym przez ZKN w Ostrołęce i redakcję „Parnasika", publikacja prac uczennic Katarzyny Mroczkowskiej i Dominiki Ozorowskiej w książce poświęconej Papieżowi w ramach konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Zakład Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk - na pracę pisemną, która miała pokazać życie słowa Jana Pawła II w życiu, myśleniu i postępowaniu człowieka, przede wszystkim młodego.....

Sukces gonił sukces...a przecież nie wymieniliśmy wszystkich!
Koło geograficzne " Śl1.Koło geograficzneadami chronionej przyrody i krajobrazu oraz kultury Ełku i regionu" –opiekunem była pani Agnieszka Wasilewska. Dzięki niej uczniowie pojechali na wycieczkę Śladami zabytków historii i przyrody Ełku, do Mazurskiego Parku Krajobrazowego , do Biebrzańskiego Parku Narodowego, zaliczyli spływ Rzeką Ełk, przeszli eliminacje do Szkolnego konkurs u wiedzy o Ełku i regionie.

 

 

 

 

2. Koło geograficzne

 

 

 

 

 

 

3. Koło greograficzne

 

 

 

 

Żywe obrazy:

 

1 1

1 2

1 3

1 4

 

W ramach prac dyplomowych uczniowie technikum remontowali szkolne korytarze, sale, łazienki. Zawsze pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Pytanie brzmi: „Które pracownie i która łazienka na załączonych zdjęciach były remontowane?”

 

3. Remont pracowni

3. Remont szkolnej łazienki

Co remontowali uczniowie?

Mała podpowiedź: to miejsce, które musi „odwiedzić” każdy uczeń.

 

 

2. Zagadka 1

 

 

 

 

1. Zagadka 1

4. Zagadka 1

Od 1971 roku uczniowie Zasadniczych Szkół Zawodowych kształcący się w zawodach budowlanych mieli możliwość uczestnictwa w ogólnokrajowej rywalizacji w turniejach sprawdzających ich wiedzę zawodową i umiejętności praktyczne w wyuczonym zawodzie.

Więcej…© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media