Instagram-icon facebook_btn yt_btn

JoomJComments

We are not in JoomGallery Ambit

. 1983

6 marca odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ku czci 100 – lecia śmierci Kamila Cypriana Norwida/ Joanna Rucińska z klasy III otrzymała wyróżnienie. Kurator Oświaty i Wychowania w Suwałkach 1 sierpnia 1983 roku podjął decyzję o otwarciu Ośrodka Dokształcania Zawodowego przy Zespole Szkół Budowlanych w Ełku, kształcący w zawodach budowlanych. ( Zlikwidowany z dniem 31 lipca 1985 roku). Uczniowie Marek Kuczyński i Piotr Rytwiński wzięli udział w centralnym Turnieju Wiedzy Budowlanej. Szkoła uczestniczyła w akcji „Lato ‘83”, X Ogólnopolskim Rajdzie ZSMP Szlakiem M. Kopernika. Wysłała młodzież na obozy OHP do Czechosłowacji i NRD. W dniach 13-14 czerwca odbyły się pierwsze egzaminy wstępne do 5-letniego technikum Budowlanego na podbudowie Szkoły Podstawowej. W zawodach zorganizowanych z okazji 30-lecia SZS Zespół Szkół Budowlanych w Ełku zajął I miejsce w turnieju piłki siatkowej chłopców. Indywidualnie Dariusz Prawdzik zajął I miejsce w Wiosennych Biegach Przełajowych im. Jana Kaweckiego w kategorii juniorów. W dniach 10-12 października ze względu na przypadającą 40. Rocznicę Ludowego Wojska Polskiego i Dzień Edukacji Narodowej przeprowadzono w Ełku akcję „Spotkanie pokoleń”. Trzeci dzień obchodzony był w Zespole Szkół Budowlanych. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyła się uroczysta akademia, miały miejsce wystawa i pokaz osiągnięć szkoły w olimpiadach, turniejach, konkursach. Wystawiono też pomoce naukowe wykonane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Można też było obejrzeć wystawę fotograficzną „Młodzież w pracy i nauce”.

 

1984

Od lutego do maja trwała kompleksowa wizytacja. Szkoła została oceniona przez przedstawicieli Kuratorium Oświaty i Wychowania w Suwałkach najwyżej spośród wszystkich wizytowanych w tym roku szkół. W dniach 23 - 30 kwietnia we wszystkich kinach w województwie suwalskim wyświetlano reklamówki zachęcające do nauki w naszej szkole. Kuratorium Oświaty i Wychowania w Suwałkach decyzją z dn. 1 lipca przekazało Zespół Szkół Budowlanych w Ełku ( wraz z jego majątkiem, terenem użytkowania) Ełckiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu, którego dyrektorem był inżynier Jan Budny. Zmieniono też nazwę szkoły na Zespół Szkół Budowlanych w Ełku Ełckiego Przedsiębiorstwa Budowlanego. Stan zatrudnienia w dniu 31 sierpnia – 68 osób (36 nauczycieli i wychowawców w internacie, 8 pracowników ekonomiczno- administracyjnych, 24 pracowników obsługi). Andrzej Cybulko ustanowił rekord szkoły w rzucie oszczepem – 57,24m, z kolei Zbigniew Szymanowski pobił rekord szkoły w biegu na 400 m .

 

1985

W styczniu zorganizowano w szkole wystawę znaczków pocztowych, która zaingerowała obchody 40 rocznicy wyzwolenia Ełku. Cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. Wszyscy mieli możliwość kupienia pocztówek z okolicznościowym stemplem. Wszkole ogłoszono plebiscyt na najlepszego sportowca - został nim Cezary Zamana. Mogliśmy pochwalić się kolejnymi znacznymi osiągnięciami sportowymi naszej młodzieży: I miejscem w Sportowym Współzawodnictwie Szkół woj. Suwalskiego, II miejscem w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży Przyzakładowych Szkół Budowlanych. Kwalifikacje zawodowe potwierdziło I miejsce w Turnieju Budowlanym ,,Złota Kielnia" na eliminacjach okręgowych z zawodzie technolog robót wykończeniowych i udział w centralnym turnieju w Łodzi.

…………………………………………………………………………………………………

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media