Główna Osiągnięcia sportowe Sypnęło w Olsztynie !!!

Grad medali dla pływaków z Zespołu Szkół nr 2 w Ełku na Mistrzostwach Województwa Szkolnego Związku Sportowego szkół ponadgimnazjalnych.

W dniu 11.12.2014r. na pływalni olimpijskiej w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa  Województwa Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu.

Ełk reprezentowała dziesięcioosobowa ekipa uczniów z  ZS nr 2 w Ełku.

Do rywalizacji w kategorii kobiet zgłoszonych zostało siedem szkół:

IV LO Olsztyn, ZS nr 2 Ełk, III LO Elbląg, I LO Giżycko, I LO Olsztyn, XIII LO Katolickie Olsztyn, III LO Olsztyn.

W kategorii mężczyzn do walki o medale stawili się pływacy z dziewięciu szkół z Warmii i Mazur:

IV LO Olsztyn, LO SMS Olsztyn, ZS nr 2 Ełk, III LO Elbląg, I LO Olsztyn, III LO Olsztyn, II LO Giżycko, I LO Giżycko, XIII LO Katolickie Olsztyn.

Ełcka reprezentacja żeńska w składzie: Natalia Kulik – III F, Kinga Wierzchowska – II F2, Paulina Daniszewska – II F2, Izabela Mirkowicz – II C, Katarzyna Ojdana – II B oraz Adrianna Stefanowska – III B wywalczyła

II MIEJSCE w klasyfikacji generalnej.

Medale kobiet:

Natalia Kulik - 1 miejsce na 50 m stylem dowolnym

Kinga Wierzchowska - 1 miejsce na 50 m stylem grzbietowym

Paulina Daniszewska – 3 miejsce na 50 m stylem klasycznym

Izabela Mirkowicz – 3 miejsce na 50 m stylem motylkowym

Sztafeta kobiet zajęła II miejsce w wyścigu 4 x 50 m stylem dowolnym kobiet w składzie Natalia Kulik, Adrianna Stefanowska, Izabela Mirkowicz,  Kinga Wierzchowska.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn nasi uczniowie w składzie: Rafał Dracewicz – I E, Hubert Niewodowski – III D1, Spychalski Szymon – II F2, Robert Wołyniec – III G zajęli wysokie III MIEJSCE.

Medale mężczyzn:

Robert Wołyniec – 3 miejsce na 50 m stylem dowolnym

Rafał Dracewicz – 3 miejsce na 50 m stylem klasycznym

Sztafeta męska zajęła III miejsce w wyścigu 4 x 50 m stylem dowolnym mężczyzn w składzie: Rafał Dracewicz, Hubert Niewodowski, Robert Wołyniec, Spychalski Szymon.

Opiekun : Igor Makal