Instagram-icon facebook_btn yt_btn

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Nasz czwarte już bicie Rekordu Guinessa w RKO-czyli Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej

imageRKO00216 października 2019 roku nasza szkoła po raz 4 wzięła udział w akcji bicia Rekordu Guinessa w RKO-czyli Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej.

imageRKO001Tego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca. Akcja ta jest dla nas bardzo ważna , ponieważ pokazuje jak cenna jest nauka i umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tym razem w akcji wzięło udział ponad 400 osób-uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku. Z pomocą przybyła nam też Ochotnicza Straż Pożarna z Nowej Wsi Ełckiej-wielkie podziękowania za występ. Całe wydarzenie rozpoczął pokaz mini kursu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej -RKO oraz użycie AED przygotowany przez członków Szkolnego Klubu Ratownika " COR". Członkowie klubu wraz z opiekunką p. Kamilą Banachowską nadzorowali przebieg wydarzenia instruując jak poprawnie wykonywać RKO oraz dbając o poprawny przebieg akcji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, pani pedagog oraz pani pielęgniarce za nadzór przebiegu rekordu, jak i dyrekcji za pomoc w organizacji potrzebnych materiałów odkażających.
JestimageRKO004eście WIELCY!!!!!!!!!!!!!!!!

imageRKO003© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media