Instagram-icon facebook_btn yt_btn

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Kolejna projekcja za nami

Tym razem w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej uczniowie klas I C1, 1D LO 4, 1E2 LO 4, 2A, 2D, 2E, 3D obejrzeli „Jacka Stronga" – filmową biografię pułkownika Ryszarda Jerzego Kuklińskiego, posługującego się pseudonimami „Jack Strong", „Mewa" – wysokiego funkcjonariusza Sił Zbrojnych PRL, który przez kilkanaście lat przekazywał na Zachód tajne informacje dotyczące funkcjonowania wojsk Układu Warszawskiego.
W akcję filmu, realia, w których się toczy wprowadziła pani Ewelina Zbydniewska, kierownik KINA Ełckiego Centrum Kultury. Odwołała się do polskiego i światowego kina historycznego, krótko informując o jego zróżnicowanej formule, społecznym i politycznym odbiorze. Skoncentrowała się, również w dyskusji po projekcji , na nowatorskiej realizacji, która pozwala filmowi Władysława Pasikowskiego, aspirować do miana kina światowego.

M. Ladzińska- koordynator
opiekunowie _ A. Klimaszewska, I.Klimowicz, B. Skowysz

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media