Instagram-icon facebook_btn yt_btn

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Uczniowie II LO w Ełku najpiękniej zaprezentowali swoją miejscowość na przestrzeni 100 lat, w tym 15 lat w Unii Europejskiej…

 

1. Fot. Kamil Olszewski  ze strony internetowej Radia Olsztyn

Kapituła Konkursu Moja miejscowość na przestrzeni 100 lat, w tym 15 lat w Unii Europejskiej powołana przez Wojewodę Warmińsko - Mazurskiego w kategorii szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych przyznała naszym uczniom, Weronice Horyń i Rafałowi Kolendo pierwsze miejsce.

Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Warmii i Mazur oraz historią konkretnej miejscowości, a także upowszechnianie posiadanej wiedzy o Polsce, regionie i poszczególnych miejscowościach. Nasi uczniowie, pracując zespołowo, wykonali album Wybrane karty pamięci, w którym wraz z dokumentacją fotograficzną prywatną oraz dotyczącą Ełku przywołali skomplikowane dzieje miasta i regionu. Korzystali przy tym z różnych opracowań, przeprowadzili wywiady z członkami własnych rodzin. Praca miała szczególnie osobisty charakter. Została opatrzona dedykacją: Kochanemu pradziadkowi, patriocie, który walczył o wolność Polski ~ prawnuczka

Laureatom wręczyli nagrody Artur Henryk Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski i kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki podczas uroczystej gali, która odbyła się 29 listopada w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Konkurs był zrealizowany w ramach Programu Niepodległa - projektu „Warmia i Mazury - na drodze ku niepodległości i europejskości”.

Uczniom gratulujemy!

Małgorzata Ladzińska, opiekun

 

Informacje o Konkursie można znaleźć na stronach

2. Fot. Kamil Olszewski ze strony internetowej Radia Olsztyn

  1. https://www.ko.olsztyn.pl/2019/11/22/wyniki-konkursu-moja-miejscowosc-na-przestrzeni-100-lat-w-tym-15-lat-w-unii-europejskiej/

  2. https://ro.com.pl/w-urzedzie-wojewodzkim-zakonczyla-sie-gala-dla-niepodleglej-sprawdz-kto-zostal-uhonorowany/01482186

  3. https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/patriotyzm-zaczyna-sie-w-domu

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media