godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Wolontariusze przy szpitalnych łóżkach

wolontariat03wolontariat01Na całym świecie dzień 11 lutego obchodzony jest, za sprawą Ojca Świętego Jana Pawła II, jako dzień ludzi chorych. W tym dniu też obchodzimy święto Matki Bożej z Lourdes, na pamiątkę Jej pierwszego objawienia.

W związku z tym świętem grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2 w Ełku z ks. Zbigniewem Kamińskim, niestrudzonym kapelanem szpitali ełckich i opiekunem p. Hanną Gutowską odwiedzili chorych w szpitalu "Pro-Medica" w Ełku. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., w intencji pacjentów i personelu medycznego, sprawowanej przez ks. Zbigniewa. O oprawę liturgii zadbali wolontariusze naszego koła. Podczas homilii celebrans podzielił się z nami refleksją na temat cierpienia, które nieodłącznie związane jest z ludzkim losem.

wolontariat02Po Mszy św. był czas na odwiedziny chorych, rozmowę, i obdarowanie pacjentów własnoręcznie przygotowanymi przez naszych uczniów breloczkami przesłaniem do chorych. Akcję zakończyliśmy z poczuciem wielkiej radości i spełnienia – mówią wolontariusze. Wspólnie spędzony czas minął szybko i przyjemnie. Pacjenci byli wzruszeni. Takie akcje są bardzo dobrze odbierane, wywołują uśmiech chorych. Chcemy, aby ich pobyt w szpitalu nie był tylko kojarzony z zastrzykami i kroplówkami. Pamiętamy też zawsze, żeby odwiedzić osoby starsze. Wolontariusze chętnie podejmują się takich zadań. Niejednokrotnie usłyszeliśmy od personelu medycznego i pacjentów słowa uznania, że młodzież naszej szkoły jest niezwykła. Dziewięcioro wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, nie szczędząc wolnego niedzielnego popołudnia i wieczoru, poświęciło swój czas angażując się w akcję.