Instagram-icon facebook_btn yt_btn

Główna Mimo ograniczeń związanych z pandemią, ciągle rozwijamy naszą wiedzę nie tylko na zajęciach szkolnych.

W dniach 16-20.11 2020 r. uczestniczyliśmy w Tygodniu Edukacji Globalnej organizowanym co roku przez CEO:  https://festiwal.ceo.org.pl/wirtualny-festiwal-tydzien-edukacji-globalnej-z-ceo

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy.

W związku z pandemią TEG przeniósł się w tym roku do sieci. Miał postać wirtualnego festiwalu,  w którym drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczą we wspólnej zabawie online.Przez cztery dni musieliśmy wykonywać zadania, które poszerzały naszą widzę m.in. z geografii, wiedzy o społeczeństwie czy ochrony środowiska. Każdy dzień miał swój temat  przewodni, który był rozwijany przez różnego rodzaju prezentacje czy filmy. Dowiedzieliśmy się jak zapobiegać zmianom klimatu czy powiedzieć stop nierównościom. Poznaliśmy też dokładnie Cele Zrównoważonego Rozwoju. Zgłębiliśmy naszą wiedzę na temat migracji, poznając jej przyczyny. Zauważyliśmy, że wiele osób przyczynia się do ochrony środowiska w kilku zadaniach i mogliśmy dowiedzieć się o tych osobach. Ostatniego dnia odbyła się wideokonferencja  na tematy związane z projektem. Został przeprowadzony wywiad przez Weronikę Rzeżutkę z reporterkami: Anną Mikulską, Joanną Czeczott oraz reporterem Patrykiem Strzałkowskim. Opowiedzieli oni jak zaczęła się ich przygoda z dziennikarstwem  i odpowiadali na pytania słuchaczy. Skupili się głównie na problematyce zmiany klimatu, równości płci czy też migracji. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy uczestniczyć wraz z innymi szkołami z całej Polski w tym przedsięwzięciu. Dowiedzieliśmy się wielu przydatnych rzeczy, które zapadną w naszej pamięci na długo. Wiemy już jak nasze małe kroki w stronę poprawy klimatu wpływają pozytywnie na Ziemię. Nie możemy się już doczekać następnych takich działań!

Emilia Romanowska, Patrycja Kwiatkowska, Marcin Sobolewski, Katarzyna Pachucka - klasa 2e LO3

opiekun: Agnieszka Wasilewska© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media