Instagram-icon facebook_btn yt_btn

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Lekcja z Erasmusami

 

obraz 2021-06-08 222114W maju 2021 roku mieliśmy przyjemność gościć na lekcji języka angielskiego gości z Włoch, Francji i Brazylii- Stefano Carulli (student ekonomii w Mediolanie), Marion Kersulec (studentka inżynierii lądowej) oraz Sophię (studentka architektury w Rio de Janeiro).
Spotkania odbyły się dzięki studentom Uniwersytetu Gdańskiego, którzy pragną podzielić się z młodzieżą szkół średnich doświadczeniami ze swoich pobytów ze studiów za granicą z programu ERASMUS. Stefano i Marion obecnie studiują na Uniwersytecie Gdańskim, a Sophia była na wymianie studentów w Portugalii. Spotkania odbyły się w języku angielskim, co umożliwiło naszym uczniom ćwiczenie zdobytych przez nich umiejętności językowych.
Na pierwszym spotkaniu, Stefano i Marion opowiadali nam skąd pochodzą, o lokalnych tradycjach, radzili gdzie warto spędzić urlop oraz co zobaczyć i zjeść. Dowidzieliśmy się czy naprawdę wszyscy Francuzi jedzą ślimaki oraz co sądzą włosi o polskich kobietach. Młodzież chciała się dowiedzieć jakie filmy i seriale oglądają młodzi ludzie we Francji i Włoszech. Temat koronawirusa również został poruszony. Młodzież miała okazję porozmawiać i porównać obostrzenia panujące w swoich krajach oraz jak wyglądała nauka zdalna. Warto zauważyć, że nasze spotkania też miały miejsce online.
Na drugim spotkaniu gościliśmy Sophię, cudowną i otwartą na świat studentkę z Brazylii. Sophia zaskoczyła nas pięknymi zdjęciami ze swojego kraju i bardzo ciekawie opowiadała o życiu w Brazylii, zwyczajach, jedzeniu, czasie wolnym i , oczywiście, o studiowaniu. Zachęciła nas do odwiedzenia swojego niezwykłego kraju, ale również wspomniała o zasadach bezpieczeństwa, które należy przestrzegać.
Były to bardzo motywujące i inspirujące spotkania.
Dziękujemy Wam bardzo i zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nas po raz kolejny. -2de z p. Niebrzydowską

 

 

 

 

 

 

 

lekcja erasmus1

 

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media