Instagram-icon facebook_btn yt_btn

JoomJComments

We are not in JoomGallery Ambit

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Jubileusz 50-Lecia Szkoły Tak podsumowywaliśmy rok 2011…

 

II LO w Ełku kuźnią talentów

Koniec roku szkolnego dla II LO w Ełku okazał się niezwykle pomyślny. Do szkoły trafiły wyniki konkursów, w których młodzież wzięła udział w II semestrze.

Joanna Duda (IIE) – została finalistką Konkursu o Indeks Wydziału Prawa i Administracji UG (Uniwersytetu Gdańskiego);
Paulina Duchnowska (IC) – została laureatką II miejsca (pierwszego nie przyznano) w kategorii proza, Agata Jaśkowska (IIIA) – otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii, Paulina Wiśniewska (IIG), i Magda Ostapkiewicz (IB) – otrzymały wyróżnienie w kategorii poezja na Ogólnopolskim Konkursie „Mamo, Tato! Nie mów do mnie, lecz ze mną rozmawiaj!”, skierowanym do uczniów klas 1-3 szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy mieli przygotować prace w kategoriach: prace plastyczne w formie plakatu, a także prace literackie – wiersz i proza. Pomysłodawcą i organizatorem była Lidia Staroń, Poseł na Sejm RP. Konkurs był etapem Ogólnopolskiej Akcji Cała Polska Rozmawia z Dziećmi. Honorowy patronat objęli Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall oraz Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.
Michał Tarajda (ID1), Alicja Chodnicka (IB), Edyta Kozikowska (IB) zostali laureatami II miejsca na II POWIATOWYM KONKURSIE MULTIMEDIALNYM - W teatrze codzienności – młodzież i jej poszukiwania sensu życia zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 5, Stowarzyszenie „Ełk XXI”, Miejską Bibliotekę Publiczną, objętym honorowym patronatem Starosty Ełckiego, Krzysztofa Piłata;
Aleksandra Orchowska (IE) otrzymała wyróżnienie w konkursie „Żyje się raz – Dziękujemy Ci Janie Pawle II za Ewangelię życia” dla Szkół Diecezji Ełckiej z okazji Beatyfikacji Ojca Świętego ( kategoria: wiersz) pod patronatem: Jego Ekscelencji Ks. Bpa Jerzego Mazura – Biskupa Ełckiego oraz Prezydenta Miasta Ełku – Pana Tomasza Andrukiewicza, zorganizowanym przez: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Filia w Ełku, Wydział Katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej, Wydział Duszpasterstwa Rodzin EKD, Stowarzyszenie Rodzina Rodzin oraz Caritas Diecezji Ełckiej;
Weronika Kisło (IIG), Karolina Knapik (IIG), Justyna Górska (ID1) zostały wyróżnione na Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym REPORTER. Jury pod przewodnictwem prof. Piotra Smolnickiego, dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przyznało uczennicom odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji na etapie szkolnym za najlepsze reportaże dokumentujące wydarzenie, zjawisko, problem, z którym spotkał się uczestnik Konkursu.


Magda Kiluk zajęła V miejsce w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza, Którego Organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Suwałkach

talenty01talenty02talenty03talenty05

 

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media