Instagram-icon facebook_btn yt_btn

JoomJComments

We are not in JoomGallery Ambit

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Jubileusz 50-Lecia Szkoły Znamy Brukselę, Parlament Europejski, Unia Europejska nie ma przed nami tajemnic

 

Udział w konkursie pozwolił nam pogłębić naszą wiedzę o Unii Europejskiej i wolontariacie. Dzięki niemu zaczęłyśmy bardziej zwracać uwagę na sprawy Unii. Przy wykonywaniu prezentacji na konkurs miałyśmy dużo radości, a wygrana dała nam sporo satysfakcji.

Tak mówiły tegoroczne laureatki eliminacji wojewódzkich (III miejsce) projektu „ Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja powrót do szkoły” realizowanego przez przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Departament Informacji Europejskiej, we współpracy z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim, Ewelina Karwowska, Magdalena Kmicińska, Sylwia Harasim.

 

2 maja 2010 byłby dniem jak co dzień, gdyby nie pewna rozmowa telefoniczna. Dowiedziałyśmy się z niej, że zajęłyśmy pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na etapie wojewódzkim w konkursie „Moja szkoła w Unii Europejskiej”. Nasz esej na temat Jak mój styl życia wpływa na środowisko naturalne? po prostu spodobał się…

Tak pisały w swoim sprawozdaniu dla Komisji oceniającej projekt te, które wygrały eliminacje wojewódzkie, a w ogólnopolskich zajęły III miejsce: Paulina Wiśniewska, Paulina Kostrzewska, Klaudia Leszczewska. Co ważne - nagrodą była wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Co wygrana oznaczała dla nas? Dla Was? Dzięki nim w Ełku pojawił się europoseł, Krzysztof Lisek, o czym głośno informowały media, które też przeprowadziły z nim wywiad. My mogliśmy wziąć udział w debacie „Nasz głos w Unii Europejskiej. Młodzież przeciwko biedzie i wykluczeniu społecznemu”, posłuchać co na ten temat ma do powiedzenia nasz przedstawiciel w Brukseli. Październik 2010 dostarczył nam wrażeń.

bruksela01bruksela02bruksela03bruksela04


bruksela05
bruksela064.4 Debata4.5 Debata4.6 Debata4.7 Debata4.8 Debata4.9 Debata4.10 Debata4.11 Debata4.11 Debata

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media