Instagram-icon facebook_btn yt_btn

JoomJComments

We are not in JoomGallery Ambit

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Jubileusz 50-Lecia Szkoły Szkolny serwis informacyjny 12.01. 2012

 

Szkolny serwis informacyjny 12.01. 2012

 

 1. 10.12.2011 odbyły się Międzyszkolne Wojewódzkie Zawody Pływackie. W Olsztynie reprezentowali nas: Natalia Kosiorek, Karolina Radgowska, Ewelina Karwowska, Patrycja Gniedziejko, Mateusz Czerklański, Maciek Ostrowski, Marek Sulewski Marek i Filip Dąbrowski. W klasyfikacji generalnej mężczyzn nasza szkoła zajęła II miejsce. Sztafeta męska w składzie Filip Dąbrowski, Maciej Ostrowski, Marek Sulewski, Mateusz Czerklański zajęli II miejsce na dystansie 4x 50 metrów stylem dowolnym. Indywidualnie medal zdobyli: Filip Dąbrowski : I miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i tu uzyskał Mistrzostwo Województwa Warmińsko Mazurskiego, Maciej Ostrowski: II miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, Marek Sulewski: III miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, Mateusz Czerklański: III miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, Patrycja Gniedziejko: III miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.
 2. 19.12.2011 roku w naszej szkole został zorganizowany koncert kolęd, który zastąpił coroczne jasełka. Sylwia Harasim i Martyna Sulewska - pomiędzy piosenkami wzbogacały wiedzę uczniów o informacje dotyczące obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Rosji, Anglii, Niemczech i Francji. W konkursie wzięły udział 4 grupy, jeden duet i 7 wokalistów. W sumie wykonali 12 piosenek. Mogliśmy usłyszeć nieznaną kolędę hiszpańską, która rozpoczęła konkurs. Trudu interpretacji „Los peces en el Rio”, co po polsku znaczy „Jak piją rybki w rzece”, podjęli się uczniowie z klas II a, b, g. Kolejny, także nowy dla nas utwór – „Białym śniegiem”, tym razem w języku rosyjskim, zaśpiewały dziewczęta z klasy I b. Uczniowie śpiewali również w językach angielskim, niemieckim i francuskim. Pojawiły się znane utwory takie jak: „Last Christmas”, „Rudolf” czy „So this is Christmas”. Kolęda „Cicha noc” została wykonana aż trzech językach – angielskim -“Silant Night”, niemieckim- „Stille Nacht” oraz francuskim – „Douce nuit”. Uczestnicy mogli zdobyć między innymi nagrodę publiczności. Miejsce trzecie zajęła Sylwia Cieniewicz z klasy II „f” z piosenką francuską „Petit papa Noel”, drugie miejsce zdobył Rafał Wróblewski z klasy II „e” z niemieckim wykonaniem kolędy „Cicha noc”, a I miejsce należy do grupy uczniów z klas II „d1” „d2” i „f”, którzy wykonali znany większości angielski utwór „Snow is falling”. Zadziwiające, ze podczas ich występu sypał się śnieg. Zrobiło się miło i.. bardzo wesoło, ponieważ wszyscy wykonawcy ustawieni na scenie dołączyli się do wspólnego śpiewania tego utworu.
 3. 21.12.11 chłopcy, ledwie kilka lat starsi od nas, po przejściach, dając swoje świadectwa wiary, przekonywali w szkole, że każdy może uwierzyć w Boga i zmienić się. Ujęli nas otwartością w mówieniu o swoich problemach z alkoholem, narkotykami, seksem, o swojej kryminalnej przeszłości, a nawet molestowaniu seksualnym. Byli dowcipni. Mówili językiem swoim, naszym. Nie było wielkich słów, literackiej polszczyzny. Przeciwnie. To nas najpierw zaskoczyło, potem rozbawiło, by na końcu ująć. Charyzmatycznym okazał się Paweł. Jego nastoletni życiorys mógłby zostać rozpisany na kilka historii ludzi już dojrzałych.
 4. Paulina Duchnowska, która zakwalifikowała się do części pisemnej zawodów II stopnia XXXVIII (38) Olimpiady Geograficznej – pilnie przygotowuje się do kolejnego etapu. Ten w pierwszej wersji miał odbyć się w kwietniu, niestety przesunięto go na 11 lutego.
 5. Kolejny sukces mogli jeszcze w grudniu odtrąbić inni nasi koledzy – laureaci Konkursu na tytuł gazety wydawanej przez Starostwo Powiatowe w Ełku w 2012 r.Va Banque, Powiat NEWS, PEJSIK, czyli Prostki, Ełk, Juchy Stare i Kalinowo – to właśnie te propozycje zostały wyróżnione w konkursie, w którym mogli wziąć wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w powiecie ełckim.Z tej okazji Starosta Ełcki, Krzysztof Piłat podziękował Angelice Góreckiej, Bartoszowi Krajewskiemu i Michałowi Błaszczykowi za udział w konkursie oraz wręczył upominki. 
 6. Nauczyciele języków obcych organizują wyjazd na obz językowy na MALTĘ. Po lekcjach obozowicze zwiedzą stolicę Malty – Vallettę oraz zabytkowe miasto Mdinę. Czeka ich również wyprawa na wyspę Comino, gdzie będą kąpać się w Błękitnej Lagunie! Popołudnia będą spędzać czas w towarzystwie swoich rówieśników z innych krajów, którzy także przyjeżdżają na tego rodzaju warsztaty, plażowaniu i zakupach.
 7. Klasa IID 1, postanowiła spojrzeć na Zespół Szkół nr2 okiem obiektywu aparatu fotograficznego i tym samym dokonać fotooceny szkoły. Podzieliła się na kilka grup, reprezentujących różne środowiska, nauczycieli ze szkoły, naszych rodziców, uczniów poszczególnych klas: I, II, III. W zdjęciach uchwyciła ich punkt widzenia. To, co satysfakcjonuje, ale też to, co ich razi. Ciekawe i zabawne, ale też trudne doświadczenie. Każde ze środowisk oczekuje czegoś innego i na co innego zwraca uwagę.
 8. 3 stycznia Uwaga! TVN nagrywała swój program w naszej szkole. Dziennikarze przyjechali, by między innymi spotkać się z Sylwią Bokuniewicz, Beatą Malinowską współautorkami filmu "Dziurawa Skarpeta", którego premiera odbyła się na początku grudnia w Ełckim Centrum Kultury. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć dokument o ludziach bezdomnych podczas konferencji podsumowującej Rok wolontariatu – 5 grudnia. O emisji nagrania w telewizji poinformujemy tak szybko, jak sami zdobędziemy tę informację.
 9. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Przystapiło do niej aż 46 uczniów. Eliminacje przeprowadzili nauczyciele biologii na 3 i 4 godzinie lekcyjnej 9 stycznia. Młodzi przyrodnicy zmierzyli się z testem eliminacji podstawowych już XXVII (27) edycji .
 10. Ciekawe doświadczenie edukacyjne przeżyli uczniowie technikum. Na 3 i 4 godzinie11.01.2012 klasy IIA, IIB, IV miały lekcje on-line z CEKOL SCHOOL. Lekcje on-line to cykl szkoleń, które mogą w znacznym stopniu:
 • przyczynić się do uściślenia związku kształcenia teoretycznego z praktyką
 • unowocześnić proces kształcenia w zawodach budowlanych
 • stać się czynnikiem stymulującym do ciągłego kształcenia się uczniów szkół budowlanych

Do odbioru transmisji potrzebny był komputer stacjonarny lub laptop, nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania, ponieważ transmisja była wyświetlana w oknie przeglądarki internetowej.

 1. Spotkania wychowawców i rodziców klas maturalnych to znak, że zaczął się czas studniówek. Ile z tym zachodu wiedza już uczniowie klas drugich, bo już teraz planują swoje. Ustalają gdzie i kiedy, określają kwoty zaliczek. Część klas bawi się w sobotę14.01.2012, część w niedzielę 22.01.2012.

Ola Sikorska, Klaudia Leszczewska

Kl.III G, profil matematyczno-fizyczny

Ola SikorskaKlasa II G - wychowawca Magdalena KyrzyżanowskaKlaudia LeszczewskaIG - wychowawca Magdalena KrzyżanowskaKl. IIIG- wychowawca Magdalena Krzyżanowska© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media