Instagram-icon facebook_btn yt_btn

JoomJComments

We are not in JoomGallery Ambit

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Jubileusz 50-Lecia Szkoły Na budowie, podczas eliminacji do turnieju „Złota Kielnia”

Od 1971 roku uczniowie Zasadniczych Szkół Zawodowych kształcący się w zawodach budowlanych mieli możliwość uczestnictwa w ogólnokrajowej rywalizacji w turniejach sprawdzających ich wiedzę zawodową i umiejętności praktyczne w wyuczonym zawodzie.

Turniej ten przechodził różne etapy rozwoju, rozgrywany był w formie rywalizacji drużynowej. Organizowany był przez powołany do tego celu Komitet Główny aż do roku 2005. W tymże roku został rozwiązany Komitet Główny turnieju i uczniowie szkół budowlanych stracili możliwość sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych.[…] W roku 2006 do Turnieju (o zmienionej nazwie Turniej Budowlany „Złota Kielnia”) zgłosiło się 40 szkół budowlanych, w eliminacjach szkolnych wzięło udział ok. 600 uczniów, a eliminacjach okręgowych ponad 120 uczniów w 5-ciu zawodach: murarz, malarz-tapeciarz, posadzkarz, monter instalacji urządzeń sanitarnych oraz stolarz. Turniej rozgrywany jest w trzech etapach: etap szkolny, etap okręgowy i finał centralny. Etap szkolny przygotowywany jest przez szkolne komitety organizacyjne i do następnego etapu szkoły kwalifikują po dwóch najlepszych uczniów w każdym zawodzie.[…]Formuła rywalizacji zbliżona jest do formuły zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Treści wiedzy zawodowej zarówno teoretycznej jak i umiejętności praktycznych oparte są na standardach obowiązujących w każdym z zawodów.

1. Na budowie

 

 

 

 

 

2. Na budowiehttp://turniejbudowlany.edu.pl/historia/krotka-historia-

5. Na budowie4. Na budowie3. Na budowie© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media