Instagram-icon facebook_btn yt_btn

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Klub Europejski Francja w Klubie Europejskim

DSCF794227 września Szkolny Klub Europejski „ Bez Granic” przeniósł się do Francji , aby przy muzyce Edith Piaf posłuchać opowieści o Paryżu jednej z uczestniczek-Pauliny Banaszek, która podzieliła się z nami swoimi zdjęciami oraz wrażeniami z pobytu w stolicy Francji.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się ciekawostek o Francji przygotowanych przez Dawida Ciborowskiego-między innymi tego,że Statuta Wolnośći jest prezentem przekazanym Amerykanom przez Francję oraz, że „ Prima Aprilis” wywodzi się z Francji.

DSCF7939Ania Próchniak z Markiem Lenartowiczem udekorowali nam salę w stylu francuskim, abyśmy mogli w przyjemnej atmosferze skosztować potraw francuskich takich jak ciasto z oliwkami, serem żółtym i szynką , które sprezentowała nam nasz nauczycielka języka  francuskiego pani Jolanta Narwojsz-Zajkowska( bardzo dziękujemy:) , tartę z jabłkami, bagietki z pesto i szynką , sery pleśniowe różnego rodzaju, rogaliki i ciasteczka francuskie. Tego dnia przyjęliśmy do naszego grona nowych członków Mirellę Zalewską, Kasię Wojewodę. Serdecznie zapraszamy każdego ucznia naszej Szkoły do naszego „podróżniczego” Klubu. Wszystkich chętnych zapraszamy o zgłaszanie się do p. Beaty Niebrzydowskiej , Elżbiety Plak-Kozłowskiej oraz Kamili Banachowskiej.

DSCF7949

DSCF7943© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media