Instagram-icon facebook_btn yt_btn

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Klub Europejski Dzień Wiosny w Klubie Europejskim „ Bez granic" oraz Szkolnym Klubie Ratowniczym „ Cor"

IMG 1495Dzień 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny lub potocznie zwany „ Dniem Wagarowicza" w naszej szkole był pełen atrakcji. Tego dnia odwiedzili nas uczniowie Gimnazjum nr 4 w Ełku, aby zapoznać się z naszą szkołą. W tym celu dwa Kluby Europejski oraz Ratowniczy, które działają w naszej szkole zapewniły gimnazjalistom szereg atrakcji.
Klub Europejski zorganizował spotkanie tematyczne poświęcone Szkocji. Uczennica Olga Wiśniewska przygotowała prezentację o Szkocji wraz ze zdjęciami ze swojego pobytu podczas ferii zimowych. Dodatkowymi atrakcjami były ciekawostki o Szkocji, Quiz oraz opowieści przy „szkockim poczęstunku".
Następnie uczniowie udali się grupkami na wizytę do Szkolnego Klubu Ratownika, który zaprezentował wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej-RKO, złamania, zranienia, amputacje, zadławienia, oparzenia, odmrożenia, epilepsja, krwotoki. Uczniowie gimnazjum mieli możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy w przygotowanym quizie oraz przećwiczenia jej w praktyce.
Gimnazjaliści opuścili mury naszej szkoły pełni pozytywnych wrażeń.IMG 1515IMG 1512IMG 1516

 © 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media