Instagram-icon facebook_btn yt_btn

BIP

godlobip logo

Warmińsko-mazurska strefa matematyczna

wmzawody

Pogoda na najbliższe dni roku szkolnego

Główna Konkursy Pozostałe konkursy Konkurs Wiedzy o Francji i Frankofonii „Bonjour, merci, z Francją na Ty...."

 Dnia 16 kwietnia 2011 w Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku odbył się międzyszkolny
       Konkurs Wiedzy o Francji i Frankofonii „Bonjour, merci, z Francją na Ty...."


W konkursie zorganizowanym przez uczniów z II LO, pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF-EUROPE, udział wzięli uczniowie klas piątych i szóstych z pięciu ełckich szkół podstawowych.

Przed przeprowadzeniem konkursu, licealiści w celu przybliżenia młodszym kolegom zagadnień konkursowych,  przygotowali i siedmiokrotnie przeprowadzili w różnych szkołach podstawowych, lekcję pokazową, w trakcie której odgrywali scenkę „Bonjour, merci,
z Francją na Ty...." zawierającą elementy kultury Francji.

W trakcie lekcji pokazowej, „miłośnicy języka francuskiego z II LO" odpowiedzieli na szereg pytań młodszych kolegów, odbył się też mini quiz dotyczący bajek, filmów i gastronomii francuskiej, w którym uczniowie szkół podstawowych wykazali się niemałą wiedzą.

Zwycięzcami  konkursu „Bonjour, merci, z Francją na Ty...." zostali następujący uczniowie:

miejsce I : Edyta GIERASIMIUK (Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku)

miejsce II : Wiktoria Ida KAMIŃSKA (Szkoła Podstawowa nr 5 w Ełku)

miejsce III : Julita KRATYŃSKA (Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku)

miejsce IV : Jakub KRÓLIK (Szkoła Podstawowa nr 7 w Ełku)

miejsce V : Karolina ŻYLIŃSKA (Szkoła Podstawowa nr 4 w Ełku)
002014017017a018a019© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media