Instagram-icon facebook_btn yt_btn

Główna Wolontariat ,,Szkoła pamięta''- Biały sprząta zabytkowy cmentarz

imageGutHa001Piękne i błogosławione piątkowe popołudnie. Tego dnia, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas , mimo zmęczenia po całotygodniowym wysiłku w szkole, stawili się punktualnie o 15.30 przy Ełckim Centrum Kultury, aby podjąć nowe wyzwanie.

imageGutHa003Na ten dziś zaplanowaliśmy założenie kolejnego Pola Nadziei. Działanie polegało na posadzeniu cebulek żonkili- kwiatów, które przypominają o wyższości miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem. Wśród nas byli wyjątkowi Goście: Pan Prezydent Ełku. Pani Aneta Werla- Dyrektor ECK-u, oraz nieocenione Panie ze Stowarzyszenia Ełckich Amazonek. Każdy z obecnych miał możliwość symbolicznego posadzenia cebulek kwiatowych. Cel został osiągnięty- 100 żółtych kwiatów żonkili wiosną zakwitnie w centrum miasta. Następnie przeszliśmy na zabytkowy cmentarz, aby uporządkować groby przed zbliżającym się Świętem Zmarłych. W ruch poszły grabie i worki natychmiast zapełniły się opadłymi liśćmi i śmieciami. Z satysfakcją patrzyliśmy na uporządkowane mogiły, na których widnieją daty sięgające nawet 1919 r.
Nasi wolontariusze po raz kolejny dowiedli, że zawsze można na nich liczyć. Jeśli podejmują działanie robią to chętnie, bezinteresownie i z młodzieńczym zapałem. To ogromne szczęście pracować z takimi wolontariuszami. Pan Prezydent docenił nas i był pod wielkim wrażeniem, że wolontariusze gotowi są podejmować różnorodne działania po skończonych zajęciach, mimo rozpoczynającego się weekendu, nie oczekując nic w zamian. Jeszcze nieraz miło zaskoczymy Włodarza miasta. Kolejne akcje wkrótce, już trwają przygotowania.

imageGutHa002imageGutHa007© 2011 Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku

realizacja: Infiniti Web Media